Roky 1980 - 1990

80-te roky
Patrili medzi výrazne stabilné, najmä personálnym obsadením výborov a aj investičnými akciami. Predsedom bol až do roku 1989 Adolf Vladár a tajomníkom Milan Adamec. Zároveň bol od roku 1978 do roku 1989 členom ÚV ČSTV (Ústredného výboru československej telovýchovy). Ďalej vo výbore pracovali Arpád Pogónyi, Rudolf Kalnický, Milan Poživenec, Ján Matúš...
Počas týchto rokov sa podarilo vybudovať za výraznej pomoci Jána Velitsa a Adama Cabadu univerzálnu hraciu plochu na hádzanú, basketbal, tenis a hokej (súčasná asfaltová plocha), oplotiť ju plechovým plotom, brigádnicky svojpomocne vybudovať novú budovu a zasadačku, zabezpečiť osvetlenie na ihrisku. Športový areál bol často využívaný na rôzne akcie. Funkcionári a futbalisti pomáhali pri organizovaní obvodných spartakiád 1980 a 1985, pripravili športové dni pre deti a pravidelne každý pondelok sa hodnotila a plánovala činnosť TJ. Výrazne pracoval oddiel ZRTV, kde okrem nácviku spartakiády sa schádzali muži, aby si rekreačne zahrali volejbal, ženy cvičili pod vedením Dobroslavy Adamcovej a Marty Kintlyovej, hrali loptové hry, spoločne behávali. Zakúpili sa stany pre turistický oddiel a bežky.

Roky 1980, 1981, 1982
Tréner dorastu: Jozef Franek (jeseň 1980)
Tréner dospelých: Jozef Franek (jar 1981) 

Mužstvo dospelých hralo v sezóne 1980/1981 v III. triede Juh. Po jesennej aj jarnej časti skončilo na 4. mieste z 13 mužstiev.

Sezóna 1981/1982
Staronový nováčik II. striedy - Dynamo Príbovce (zo Života Turca):
Po štyroch rokoch.
Písal sa rok 1978 a v prvom majstrovskom zápase jari vyhrali Príbovce nad Štiavničkou 2:0, ale štart brankára Gajdoša na starý preukaz nakoniec kontumačne prehrali. Po konečnom účtovaní im chýbal k záchrane 1 bod. No po sezóne 1981/1982 si radostne vydýchli, sú opäť po 4 rokoch v II. triede. Zásluhou trénera Jozefa Franeka, ktorý prešiel od mužstva dorastu, sa vytúženého cieľa dočkali. V Príbovciach veria, že nastali lepšie časy a že sa budú môcť tešiť z kvalitnejšej súťaže viac ako jediný rok.

Roky 1982 a 1983
Tréner FO dospelých: Jozef Franek (jeseň 1982), Ladislav Nagy (jar 1983)
Vedúci mužstva dospelých: Miroslav Matúš
Tréner dorastu: Peter Ondruš
Tréner žiakov: Martin Kováč

Mužstvo dospelých hralo v II. triede. 
Príbovce strácajú body a klesajú ku dnu (zo Života Turca - sezóna 1982/1983)
Príbovce - Žabokreky 1:2 (1:2)

Domáci hrali veľmi nešťastný zápas. Po hrubých chybách obrany už na začiatku prehrávali 0:2. Do prestávky znížil J. Ondruš, ale prevaha v 2. polčase ostala bez efektu. Domáci dohrávali desiati po zranení jedného z hráčov. (15. kolo - 13. miesto zo 14 mužstiev).

Za zmienku stojí, že v tejto sezóne sme mali zástupcu medzi kanoniermi II. triedy, bol ním Ján Janík s 8 gólmi.

Čierny Peter zostal Príbovciam:
Nováčik neuspel a ani ničím nepresvedčil. Doma získal v 23. ročníku okresnej futbalovej súťaže len 9 bodov a to nestačilo na záchranu. Ani príchod hrajúceho trénera L. Nagya z Turčianskych Teplíc nepriniesol obrat a Dynamo opäť zostupuje. Je to už jeho štvrtý zostup z II. triedy.

Sezóna 1983/1984
Tréner dospelých: Ladislav Nagy
Vedúci mužstva dospelých: Miroslav Matúš
Tréner žiakov: Martin Kováč

Nastala úprava tried. Z bývalej II. triedy, v ktorej bolo 14 mužstiev, sa doplnením vytvorili 2 skupiny A a B po 12 mužstiev. Príbovce hrali v B skupine. Skončili na 10. mieste. Na túto sezónu si niektorí nielen hráči, ale aj diváci často spomínajú pre dva neslávne zápasy. No aj taký býva futbal. Tu je ich komentár zo Života Turca po jesennom i jarnom zápase:
V Háji inzultovali Príbovčania rozhodcu
Háj - Príbovce 1:0 - nedohrané. V 80. minúte hráč hostí inzultoval rozhodcu Šmída, ktorý zápas predčasne ukončil.

V Príbovciach nedohrali
Príbovce - Háj 0:1 - nedohrané. Asi v 3. minúte pred koncom stretnutia ukončil zápas rozhodca Nosál pre údajné hodenie kameňa po postrannom rozhodcovi.

Sezóna 1985/1986
Predseda TJ: Adolf Vladár
Predseda FO: Milan Poživenec

141 členov, z toho futbalový oddiel 62 členov, stolnotenisový oddiel 11 členov, turistický odbor, odbor Zväzu rekreačno-telesnej výchovy.
V jesennej časti Príbovčania neprehrali prvých 10 kôl. Zastavila ich až Horná Štubňa a z 1. miesta klesli na 4. miesto. V silnej skupine s mužstvami Trebostova, Mošoviec, Žabokriek, Hájom sa snažili vymazať nulu vedúcej Ďanovej. Omladený kolektív Príboviec nastupoval do jarnej časti odhodlane a s chuťou. Nakoniec skončili v strede tabuľky. Za zaujímavosť stojí zápas s Blažovcami, kde padlo 9 gólov.
Futbalový oddiel mužov v jesennej časti 1986/1987 získal 7. miesto v okresnej súťaži, dorastenci pod vedením Martina Konáča obsadili 6. miesto, žiacke družstvo viedli Miroslav Matúš a Jozef Johanides.
V tejto sezóne sa dokončila viacúčelová stavba typu ,,Margaréta", ktorá slúžila najmä pre potreby žiakov a dorastencov (budova oproti hlavnej tribúne). Taktiež bola svojpomocne vybudovaná tzv. ,,zasadačka" (dnešný bufet).

Sezóna 1987/1988
Tréner dospelých: Miroslav Matúš
Tréner žiakov: Jozef Franek

Znovu nastala zmena v organizácií turčianskych futbalových súťaží. Boli novovytvorené a posilnené III. triedy a v II. triede až do konca ročníka 1994/1995 hralo v jednej skupine opäť 14 mužstiev. Príbovce hrali v sezóne 1987/1988 v južnej skupine B III. triedy a dosahovali výborné výsledky, najmä v jesennej časti.
Roztrhnuté vrece v Príbovciach (zo Života Turca)
Novovytvorené a posilnené triedy začali svoju jarnú premiéru. V južnej skupine myslia na postup asi len v Príbovciach a vo Valči.
Príbovce - Slovany 7:0 (2:0)

Predseda turistického odboru, Milan Bízik a Peter Žiara získali osvedčenie cvičiteľov turistiky.
TJ získala titul Vzorná telovýchovná jednota. Dobroslava Adamcová sa kvalifikovala na majstrovstvá Slovenska a získala zlatý Odznak zdatnosti v trojboji.
Športovci zorganizovali program pre priateľov z Hodslavíc, ktorí prišli na dvojdennú návštevu.
TJ vyvíjala aj podnikateľskú činnosť, vlastnila vozidlo AVIA (šofér Jozef Štrba), vozidlo LIAZ a autobus Škoda RTO.
V tomto roku vyhlásila najlepších športovcov oddielov: 
Futbal: 
Žiaci - Miroslav Matúš
Dorast - Radovan Hašto
Dospelí - Milan Marko ml.

Stolnotenisový oddiel - Peter Kopka

Roky 1988, 1989, 1990

Dospelí sa v sezóne 1988/1989 umiestnili na 1. mieste III. triedy - Juh. Po jesennej časti viedli a toto prvenstvo si napriek tuhým prenasledovateľom z Dolnej Štubne a z Malého Čepčína udržali a opätovne postúpili do II. triedy.
V nasledujúcej sezóne sa mužstvu dospelých nedarilo.

Vyberáme zo Života Turca:
Príbovce - Vrútky 1:0 (0:0)
Hralo sa za absolútne neregulárnych podmienok. Silný a mrazivý vietor kládol na hráčov i rozhodcov obrovské nároky. Nakoniec boli šťastnejší domáci, ktorí proti vetru po veľmi vydarenej akcií Petrášku a zbytočnom faule obrany hostí dali jediný gól zo správne prisúdenej penalty v 59. minúte zápasu Pogónyim. (16. kolo - posledné 14. miesto v tabuľke)

Aj po jarnej časti ostali Príbovce na poslednom mieste a zostúpili y II. triedy spolu s Hájom do III. triedy Juh.
Dorast trénoval až do roku 1994 Martin Kováč.
V druhej polovici 80-tych rokov ukončili svoju činnosť oddiely stolného tenisu, oddiel turistiky a oddiel ZRTV.