Roky 1964 - 1980

Telovýchovná jednota Dynamo Príbovce

Rok 1964
Predseda TJ: Jozef Porubský
Tajomník: Peter Ondruš
Podpredseda: Alojz Kintly - vedúci FO
Pokladník: Rudolf Marko
Tréner: Ján Ruman

TJ opätovne získala Pohár Okresnej Odborovej Rady pre najlepšiu dedinskú TJ v okrese.
V tomto roku mala TJ 204 členov (z toho 111 dospelých, 32 dorastencov a 59 žiakov). Títo pracovali v 4 oddieloch a 1 odbore. Futbalový oddiel mal 120 členov, 3 družstvá. V ročníku 1963/1964 v okresnom majstrovstve II. triedy družstvo dospelých skončilo na 6. mieste. Pavol Matejčík bol najlepším strelcom okresného majstrovstva a dostal pohár Života Turca. V jesennej časti 1964/1965 skončilo mužstvo dospelých na 3. mieste.
Volejbalový oddiel mužov v okresnej súťaži skončil na 2. mieste hlavne zásluhou Ivana Doskočila a Milana Marku. Hrávalo sa v tzv. ,,Dolníkeje záhrade" (miesto pri sútoku Blatnického potoka a Turca), kde si sami športovci vyklčovaním vybudovali plochu na ihrisko a v zime sa využívalo ako klzisko. Veľkú zásluhu na úpravách terénu a výstavbe mal Miloslav Marko. Hokejový oddiel dospelých hral o majstra okresu a skončil na 3. mieste. Príbovce hrali s mužstvami zo Štiavničky, Mošoviec, Koštian, Turčianskych Teplíc, Diviak a Bystričky. Športovci pomáhali pri poľnohospodárskych prácach a pri prestavbe kina. Najlepší útok hokejistov bol: Pavol Matejčík, Milan Marko, Július Facuna.

Rok 1966.
Futbalový oddiel - J. Ruman, P. Mucha
Hokejový oddiel - vedúci Milan Petráško

Začala sa výstavba hokejového ihriska pri Turci a STS. Oplotilo sa ihrisko a vysadili stromky okolo ihriska. Postavili sa stožiare na vlajky na ihrisku v Beniciach. Dokončievala sa tribúna, klzisko, hádzanárske ihrisko a vybudovalo sa doskočisko na skok do diaľky. Významnú pomoc pri úprave športového areálu poskytol Vladimír Košťan. Ján Ondruš podaroval topole na výsadbu okolo ihriska. Na STS sa pozvárali sedadlá na tribúnu. Vo Valči v pridruženej výrobe vyrobili mantinely. Peter Ondruš vybavil rúrky z Teplárne Martin na zábradlie okolo ihriska. Svojpomocne ich pálili a na ihrisku sa priamo zváralo. Zváral Juraj Mucha. Pri výstavbe sušičky pre miestne JRD športovci odpracovali 475 hodín. Aktívne pri týchto prácach pomáhali aj žiaci ZDŠ.
V auguste spolu s občanmi Hodslavíc sa uskutočnili športové súťaže a výlet do Gadera.

Rok 1967
TJ mala 200 členov. Konečne bola dokončená tribúna. 
TJ získala titul Vzorná telovýchovná jednota okresu.

Rok 1969
Predseda: Jozef Porubský
Tréner: Štefan Mády (vychýrený martinský futbalista)

Mužstvo hralo III. triedu. V rozhodujúcom stretnutí o postup do II. triedy hralo s Kláštorom pod Znievom. Stretnutie sa v Príbovciach nedohralo. Riadiaci orgán však nariadil zápas opakovať na neutrálnej pôde v Diviakoch. Márne boli protesty, Príbovce vyhrali a tešili sa z postupu. 

70-te roky
Priniesli zase veľa zmien, hlavne v personálnom obsadzovaní funkcií vo výbore a to prispelo aj k tomu, že je z tohto obdobia málo presných údajov. V roku 1970 bol predsedom Jozef Porubský. V rokoch 1971-1973 bol vedúcim mužstva dospelých Arpád Pogónyi. Neskôr pracoval ako tréner žiakov 3 roky a 1 rok ako tréner dorastu. Pokladníkmi boli Viliam Nedoba, Ján Franek a Arpád Pogónyi, ktorý túto funkciu vykonával až do roku 1989. Taktiež bol členom OV ČSTV v Martine. Tréneri futbalových oddielov sa často striedali. V týchto rokoch trénovali aj Jozef Čierny, Miroslav Čierny, Jozef Stach a ďalší.
Zaujímavé bolo spojenie ciest na zápasy s výletmi na rôzne zaujímavé miesta. Napríklad sa uskutočnil výlet do Harmaneckej jaskyne cestou na zápas do Skleného. Taktiež v tomto období spestrovala cestu na zápasy a späť hudobná skupina Rytmus Jozefa Poživenca, ktorá hrávala aj na zábavách organizovaných TJ.
Pracovali oddiely futbalu, hokeja, turistiky a ZRTV. Turistický oddiel viedol Ján Franek.

Rok 1973
Tréner FO dospelých: Vladimír Mišík (martinský futbalista)
Tréner FO dorastu: Milan Adamec (jeseň), Milan Remšík (jar)

Rok 1974
Predseda: Milan Wehle
Tréner FO dospelých: Eugen Čekej (martinský futbalista)
Tréner FO dorastu: Milan Remšík
Tréner žiakov: Vincent Laurenčík
Tajomník: Milan Adamec 

Rok 1978
Tréner FO dospelých: Miroslav Čierny
Tréner FO dorastu: Jozef Franek
Tréner FO žiakov: Milan Remšík

Rok 1979
Tréner FO dospelých: Jozef Kopecký (sezóna 1979/1980, jeseň 1980)
Tréner FO dorastu: Jozef Franek

Sezóna 1979/1980 - III. treida Juh

Nevzdávame sa nádeji na postup (zo Života Turca)

  • Tak hovoria funkcionári Dynama pred jarnou odvetou. Na jeseň stratili len 3 body a sú s minimálnou stratou na 2. mieste. Pod vedením trénera Jozefa Kopeckého a bez zmeny v kádri sa pripravujú na futbalovú jar.

Pred posledným kolom sezóny boli na 1. mieste, no v poslednom zápase prišli o konečné víťazstvo v tabuľke.
Čo o tom napísali v živote Turca:
Príbovce zakopli - tešia sa vo Valči
Blatnica - Príbovce 2:1 (0:0)
Domáci v ťažkom zápase, ktorý sledovalo viac než 300 divákov, podali nadšený výkon a korunovali jo dvomi krásnymi gólmi V. Kopeckého a J. Macku. Za hostí skotigoval Ďurina.

V tejto sezóne sme dosiahli aj zaujímavé hádzanárske výsledky: v zápase 24. kola na Vrícku 1:13 (1:4). J. Žila dosiahol hetrik, M. Matúš, Ľ. Košút, J. Garlík po 2 a V. Veterník 1 gól. Na jeseň 1980 v zápase so Slovanmi 7:0 (3:0), keď góly strelili J. Johanides 2 a po 1 J. Matúš, P. Ďurina, P. Stach, J. Trúchly a Ľ. Košút.
V 70tych rokoch skončil svoju činnosť hokejový oddiel.